Základní informace o Prima Vlkančickém triatlonu

V sobotu 5.srpna 2017 se uskutečnil 28.ročník Prima Vlkančického triatlonu, který patří v posledních letech mezi nejvýznamnější a nejprestižnější sportovní akce v širokém okolí, při kterém se sejde vždy velké množství účastníků a diváků. V dřívějších dobách se v létě ve Vlkančicích - Pyskočelích konaly jezdecké závody (vzpomene si ještě někdo?), teď je doménou Vlkančický triatlon a následující to již bude jeho 29. ročník!

Za symbolické startovné ve výši 150,- Kč (pouze dospělí, děti zdarma) získal každý účastník triatlonu pamětní tričko s motivem triatlonu, stejně jako tomu bylo v předcházejících ročnících. Začátek závodů pro kategorii "Dívky a Hoši" byl v 09:00h. u bazénu, pro kategorii "Ženy a Muži" v 13:00h. u rybníka. Po celou dobu závodu byla zajištěna lékařská služba. V každé ze soutěžních kategorií (uvedené v tabulce) se bojovalo o ceny, které poskytli sponzoři. Hlavním cílem není jen zvítězit a získat nějakou cenu, ale cílem Prima Vlkančického triatlonu je příjemně se pobavit v překrásné a čisté přírodě nebo si jen porovnat své sportovní schopnosti s ostatními účastníky triatlonu... Záleželo pouze na každém samotném, jak se rozhodl.

Po celý víkend byla možnost zakoupení občerstvení ve Vlkančické hospodě, která nabízela teplá jídla, studené pití a občerstvení po celý den. Občerstvení poskytla opět také Hospoda Maringotka u koupaliště i rybníka a také občerstvení Bašta. V sobotu večer se bude konala diskotéka ve Vlkančické hospodě (se vstupem zdarma).

Již se na Vás těšíme při dalším ročníku Vlkančiského triatlonu!